עמוד הבית בלוג 4 מונחים שחשוב להכיר לפני שלוקחים הלוואה
4 מונחים שחשוב להכיר לפני שלוקחים הלוואה
שתף
24 מרץ 2021

המקום הנפוץ והראשון אליו יכלו רוב האנשים במטרה לקחת הלוואה יהיה הבנק, האם זה תמיד נכון? כיום יותר מתמיד אנשים זקוקים להלוואה בחלק כזה או אחר לחייהם, חלקם ירצו הלוואה לטיול מותרות מדהים וחלקם יצרכו סכום מסוים בכדי לממן מינוס שמעיק על החשבון. 

מה המקום הכדאי לקחת את ההלוואה שלכם? לצד לא מעט בקשות יש גם לא מעט גופים שהם לא בהכרח גופים מוסדיים ויכולים בהחלט להעניק לכם את ההלוואה שאתם צריכים על פי דרישותיכם, היכולות הכספיות שלכם וכל מה שאתם יכולים להשתמש בו כערבון.

לבקשת הלוואה >>
  בטרם תיקחו את סוג ההלוואה המתאימה לכם בואו להכיר את 4 המונחים שיסייעו לכם להבין טוב יותר, ולהיכנס לתהליך במודעות הנכונה.

  מונח מס' 1 הלוואות ללא בטחונות או ערבים 

  כאשר מדברים על לקיחת הלוואה בתנאים טובים ונוחים מדברים על הלוואה ללא בטחונות או ערבים- הלוואה חוץ בנקאית שלא כמו הגוף המוסדי נותנת לכם את האופציה לקבל את ההלוואה שלכם במהירות וקלות מבלי לצאת ולשכנע ערבים שיהיו ערבים ובתנאי שיש לכם תכנית חסכון, נכס או כל דבר שעליו תוכלו להישען כערבון בעת לקיחת ההלוואה. 

  מיותר לציין כי אם אתם מוגבלים בבנק ואין לכם משרה קבועה או נכס להישען עליו גם הגוף החוץ בנקאי לא יוכל לספק לכם את ההלוואה. מאידך, כשמסתכלים על גופים חוץ בנקאיים לצד גופים מוסדיים ובנקים רגילים אין ספק שגוף החוץ בנקאי יודע ויכול להקל על המטרה. 

  מונח מס' 2 פריסת הלוואות

  פריסת הלוואות כלומר פריסת התשלומים בצורה נוחה והיעילה- כל אחד על פי יכולות ההחזר שלו. כאן אתם יכולים לפרוס את תשלומי ההלוואה בדרך שהכי נוחה להתנהלות הכלכלית שלכם, לכניסת המשכורת, ההורדות הקבועות ועוד. 

  מונח מס' 3 אישור הלוואה  – איך זה קורה דרך גופים חוץ בנקאיים? 

  המעמד הזה של להגיע לבנק ולקבל סירוב נובע מלא מעט מצבים שונים, יש שהתנהלו בצורה שגויה, יש שלא עבדו תקופה ויצרו גרעון ובין היתר יש גם אנשים שעובדים במקום מסודר ומציגים התנהלות כלכלית שונה ביחס לעבר – האם כולם יקבלו אישור להלוואה? 

  במעמד לקיחת הלוואות מגוף חוץ בנקאי לא רק שלא יידרש מכם לספר על מטרת/ הצורך בהלוואה אלא בנוסף תחסך מכם כל הבירוקרטיה הקשה, המסמכים וההמתנה הארוכה. מחפשים אישור מהיר להלוואה תוך חמש דק'? לגופים החוץ בנקאיים יש המון מה להגיד לכם בנושא. 

  מונח מס' 4 ריבית אטרקטיבית 

  כמו בכל הלוואה גם כאן חשוב לדבר על הריבית ואם היא לא אטרקטיבית אולי ראוי לעצור ולחשוב פעמיים לפני שלוקחים אותה?

  אחת הטעויות היותר נפוצות זה לקחת הלוואות וכמה שיותר מבלי להבין את הריבית הנגררת והתוצאה? מפולת כספית שחשוב למנוע מראש- הכול באמצעות מחשבה מקדימה אודות הריבית והמורכבות שלה וכיצד תוכלו להחזיר אותה ללא בעיה הן בהווה והן בעתיד.

  לסיום

  ככל שתבינו את התהליך, ואת כל מה שכרוך בלקיחת הלוואה – ככה תתנהלו פיננסית טוב יותר. לקיחת הלוואה אמורה להיטיב עם מצבכם ולא להפך, ולכן חשוב להבין בדיוק במה מדובר.

  כותב התוכן:עמנואל שרקי
  בן 25, סטודנט לחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית, גר בכוכב יעקב, נשוי
  לקבלת הלוואה מיידית השאירו פרטים