עמוד הבית הלוואות לעובדי מדינה
הלוואה לעובדי מדינה

הלוואות לעובדי מדינה

עמוד הבית הלוואות לעובדי מדינה
לבדיקת זכאות להלוואה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


  zakaut
  בדיקת זכאות מהירה

  תוך 30 דקות הכסף אצלכם בבנק

  zakaut
  אנחנו לא שוק אפור

  אנחנו צוות פיננסי יישר והגון שיודע לייצר הלוואות

  zakaut
  תשלום עבור תוצאה

  כגוף אמין ויישר במידה ולא קיבלתם כסף אתם לא משלמים לנו

  zakaut
  תנאי הלוואה טובים

  הלוואות דיגיטליות בריביות אטרקטיביות

  הלוואה דיגיטלית עד אליך

  דיגיטל פיננסים

  man
  לבדיקת זכאות להלוואה

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


   לבקשת הלוואה >>
    בתור קבוצה גדולה ומשמעותית בתוך החברה זכאים עובדי המדינה לשלל הטבות ותמריצים כלכליים. מלבד היחס המועדף לו עשויים לזכות עובדי המדינה מצד הבנקים וחברות האשראי והמימון, הם גם זכאים לקבל הלוואות בתנאים נוחים ומשתלמים.

    אילו מסלולי הלוואה קיימים לעובדי מדינה? מדוע הם זכאים לערוצי מימון משתלמים במיוחד? וכיצד ניתן להגיש בקשה לקבלת ההלוואה. לפניכם המדריך המלא בנושא הלוואות לעובדי מדינה.

    הלוואות לעובדי מדינה – חלק מסל כולל של הטבות 

    הלוואות לעובדי מדינה נחשבות להלוואות בתנאים נוחים במיוחד שמוענקים לכל עובדי המדינה כחלק מסל הטבות כולל ורחב יותר. בשל היותם של עובדי המדינה חלק מסקטור ציבורי גדול בעל פעילות כלכלית משמעותית ורחבה, הם יכולים להנות מהלוואות במגוון ערוצים ולמגוון רחב של מטרות. 

    מלבד ערוצי הלוואה ומימון רבים, כולל סל ההטבות של עובדי המדינה גם פטורים מעמלות בנקאיות, פטורים מדמי אשראי, הטבות שונות מחברות האשראי, מסגרות אשראי נוחות, שירותים בנקאיים בתנאים נוחים, עמלות בנקאיות נמוכות ועוד.

    הסיבה לתנאים הנוחים ולמגוון הטבות נעוצה בעובדה שעובדי המדינה הם ממנועי הכלכלה העיקריים של המדינה, וכן נחשבים לבעלי יכולת גבוהה לתשלום חוזר של ההלוואה – הם בעלי שכר מובטח, עבודה קבועה ובסיס תעסוקתי יציב יחס לשאר השוק. ככאלו, הם מוגדרים כלקוחות בעלי רמת סיכון נמוכה, ולכן זכאים לקבל הלוואות עובדי מדינה בקלות יחסית. 

    הלוואות לעובדי מדינה ניתנות במגוון ערוצים המציעים אופציות שונות להחזר התשלום ולריביות: הלוואות ג'מבו (ענק) בסכומים גבוהים, הלוואות בסכומים בינוניים ובריביות משתלמות, הלוואות תמרוץ קטנות ללא ריביות ועוד.

    כאמור, חלקן ניתנות בהסדר חוץ בנקאי מול חברות האשראי או חברות מימון פרטיות, וחלקן האחר ניתן תוך הסכם פנים בנקאי.

    הלוואת עובדי מדינה – כלי לעידוד הכלכלה והמגזר הציבורי

    ערוצי המימון וההלוואות מהוות כלי משמעותי לתמרוץ הכלכלה הישראלית, ובפרט המגזר הציבורי של עובדי המדינה. ההלוואה ניתנת בתנאים נוחים, ומטרתה הוא עידוד התפתחותה של הכלכלה, ואספקת תזרים מזומנים עבור אלו שזקוקים למנוע צמיחה כלכלי או למי שנקלע לחוב זמני וזקוק לעזרה חיצונית.

    גובה ההלוואות יכול להגיע גם לסכומים גבוהים מ-100,000 ₪ כתלות בלקוח ובמטרות ההלוואה, וכן ההלוואה משמשת פעמים רבות גם כמקור מימון נוסף עבור עובדי מדינה צעירים ללא בסיס כלכלי חזק שמעוניינים לבנות לעצמם עוגן כלכלי. 

    כאמור, הלוואות לעובדי מדינה משמשות למטרות מגוונות – סגירת חוב, רכישת רכב, קניית דירה, חתונה ועוד.

    מי הם עובדי מדינה?

    עובדי המדינה מהווים את המגזר הציבורי אשר מועסק על ידי אחד ממשרדי הממשלה, רשויות השלטון והשלטון המקומי. חשוב לציין כי עובדי הצבא אינם נחשבים לעובדי מדינה ולהם קיים סל הטבות נפרד.

    קבוצת עובדי המדינה נחשבת לגדולות במגזר הציבורי, והיא מונה מאות אלפי עובדים ומעל 15% מכלל עובדי המשק בישראל. בשל גודלם ומעורבותם בענפי השוק והכלכלה השונים, ביכולתם של עובדי המדינה להתאגד יחד ולתבוע הטבות פיננסיות מיוחדות.

    כך למשל, הסתדרות המורים מציעה מסלולי הלוואה נוחים ומשתלמים לעובדי משרד החינוך, והסתדרות העובדים הכללית מציעה מסלולי הטבות להלוואות בתנאים נוחים לעובדיה דרך קרנות השתלמות ייעודיות.

    עצם היותם של העובדים חלק מגוף גדול ומוסדר מעניק להם השפעה כלכלית רחבה, ובניגוד לעצמאים או בעלי עסקים קל להם יותר לבוא בהסדרים עם ארגונים פיננסיים ובנקים ולקדם בקלות יחסית את האינטרסים הכלכליים שלהם.

    פעמים רבות הם אף מחוזרים על ידי חברות מימון, חברות אשראי, בנקים וקרנות פיננסיות פרטיות בדיוק בגלל האינטרס המשותף של שני הצדדים. כמובן שלכל בנק או חברת מימון חיצונית קיים הסדר חתום עם ארגון עובדים כזה או אחר אליו מצורפים כל התנאים הנלווים ואופציות המימוש של ההלוואה, כל זאת בהתאם למטרת ההלוואה והאפיון העסקי של סקטור העובדים.

    הלוואות לעובדי מדינה – סוגים שונים של הלוואות

    סוגי ההלוואות לעובדי מדינה מגוונים, וכוללים מסלולים ייעודיים עבור מגזרים מסוימים (מורים וגננות, עובדי משרד האוצר, עובדי רשויות מקומיות ועוד.

    ההלוואות משולמות בערוצים משתנים כתלות בהסדר שנקבע עם חברות המימון או הבנק, וההלוואה מוענקת דרך חשבון הבנק, דרך המעסיק עצמו וגם בצורות תשלום אחרות.

    הלוואות לעובדי מדינה דרך תלוש משכורת

    מסלול הלוואה לעובדי מדינה דרך תלוש המשכורת אינו קשור למסגרת העו"ש וחשבון הבנק של העובד.

    הלוואות דרך תלוש המשכורת זוכות לפופולאריות רבה בקרב עובדי המדינה, בעיקר הודות לתנאים נוחות וריביות משתלמות, פריסה רחבה של החזר התשלומים, אישור מיידי של הבקשה, וכן פיקוח מצד משרדי הממשלה ורשות שוק ההון.

    הלוואות דרך תלוש המשכורות ניתנות בדרך כלל לכל מטרה – לימודים, משכנתא, חופשה ועוד, כך שבמקרים בהם ישנו צורך מיידי של תזרים מזומנים זהו ערוץ הלוואה נוח לשימוש.

    תנאי הריבית הנוחים וגובה ההלוואות הגובה הם פועל יוצא של רמת הסיכון הנמוכה של מבקשי ההלוואה. עובדי המדינה נמצאים בסיכון נמוך לאי החזר ההלוואה, שכן הם נהנים מקרנות פנסיה, קופות גמל, וכלים פיננסיים נוספים אותם הם מקבלים מהמדינה ומסייעים להם לקבל בסיס טוב לביטחונות.

    ההלוואה מוחזרת בצורה חודשית דרך תלוש המשכורת של העובד. כך לדוגמא, אם לקח העובד הלוואה בפריסה תלת שנתית בגובה 36,000 ₪, בכל חודש תזכה מחלקת השכר את מקור המימון של העובד בסכום של 1,000 ₪ כולל הריביות הנלוות להסדר.

    חשוב לציין כי בשל הפיקוח על הלוואות דרך תלוש המשכורת, כל עובד שמעוניין בהגשת בקשה להלוואה מחויב להציג תלושי משכורת עדכניים המוכיחים את יכולתו להחזיר את ההלוואה בפרק הזמן הנתון.

    הלוואות לעובדי מדינה מפיקדון המעסיק

    הלוואות מפיקדון המעסיק נחשבות לנוחות ומציעות תנאים נוחים ואטרקטיביים. ההלוואה מתאימה לעובדי מדינה שאינם מעוניינים לקחת את ההלוואה במסגרת פנים בנקאית, או שכבר הגישו בקשה להלוואה אחת ואינם מעוניינים להוסיף הלוואה בנקאית נוספת.

    במקרים אלו, יכולים עובדי המדינה לפנות למקור מימון חיצוני בדמות חברות אשראי אשר מציעות להם הלוואות מפיקדון המעסיק.

    כך יכולים להנות עובדי המדינה מהלוואות מיידיות בתנאים נוחים ולכל מטרה, בעוד הבנק אינו נוטל אליהם סיכונים נוספים, והם יכולים להמשיך ולנהל את חשבונם באופן בטוח.

    לחברות האשראי והמימון הפרטי קיימים הסכמים שונים עם המעסיקים ועם המשרדים הממשלתיים השונים. כך שערוץ הלוואה זה מאפשר לכל עובד לקבל את ההלוואה באופן ישיר דרך המעסיק, וכן לפרוס אותה לתשלומים נוחים ולהחזיר את הכסף באופן חודשי לחברת המממנת.

    חשוב להדגיש כי למרות שמדובר בתהליך מקוצר ונוח, בדרך כלל סכומי ההלוואה יהיו נמוכים ביחס לסכומים שמציעים הבנקים. עם זאת, במידה וזקוק העובד לתזרים מזומנים מיידי לצורך מטרה ספציפית, מדובר בערוץ נוח ומשתלם במיוחד.

    הלוואת רכב לעובדי מדינה

    עובדים בשירות המדינה זכאים לקבל הלוואה למימון הרכב דרך חברות אשראי חיצוניות או דרך הבנקים להם יש הסדר עם המדינה (בנק יהב או בנק דיסקונט).
    מדובר בהלוואה נוחה ומשתלמת שעוזרת לעובדי המדינה לרכוש רכב במקרים של בלאי ברכב הישן או רצון לשדרוג הרכב הקיים.

    הלוואת רכב לעובדי מדינה מתאימה בעיקר לעובדי מדינה צעירים שמעוניינים לבסס עצמם כלכלית וזקוקים לקרש קפיצה ראשוני בתחילת דרכם.

    הלוואת חגים לעובדי מדינה

    כחלק מסל הטבות כולל המוענק לעובדי המדינה, הם זכאים מדי תקופה גם לקבל הלוואות חגים בתנאים נוחים ומשתלמים במיוחד. ההלוואות שמוענקות במסגרת הסדר ציבורי של ארגוני העובדים עם משרד האוצר מועברות בדרך כלל דרך הבנקים בזמינות מיידית לכל עובד.

    הלוואה זו מהווה קרש הצלה לקבלת תזרים מזומנים במהירות ובצורה נוחה לכל עובד שזקוק להכנסה נוספת לקראת החגים. תקופת החגים ידועה בתור תקופה לחוצה מבחינה כלכלית, והלוואות החגים מיועדות לאותם עובדים שזקוקים למנוע כלכלי נוסף על מנת לעבור את התקופה בשלום.

    בנוסף, מאחר והביקוש להלוואות חגים לעובדי מדינה הוא גדול בתקופות לחוצות אלו, ערוצי המענק ותנאי ההלוואה יהיו גמישים בדרך כלל ויכללו ריביות נמוכות ופריסה רחבה של התשלומים, ביחס למקובל בשוק הפנים בנקאי הרגיל.

    הלוואות לעובדי מדינה – מסלולים וריביות

    כאמור, מסלולי ההלוואה והריביות משתנים בהתאם למטרת הלוואה, המעניק (בנק או חברת מימון חוץ בנקאית), רמת הסיכון של העובד, הביטחונות אותם הוא מציג כבסיס להחזרת ההלוואה, וכן גובה ההלוואה ומשתנים נוספים.

    רוב מסלולי ההלוואה לעובדי מדינה יהיו מיידים (עד גובה הלוואה מסוים), אך חלק מהגשת הבקשות להלוואה עשויות להיות כרוכות בהליך ארוך יותר הכולל הצגת ביטחונות, תלושי שכר וערוצי פיקוח נוספים מטעם הממשלה (כמו בהלוואה הניתנת דרך תלוש המשכורת).

    גם לבנקים וגם לחברות המימון החיצוני קיים אינטרס משותף בהענקת הלוואות משתלמות לעובדי המדינה, שכן הם נחשב למגזר גדול ברמת סיכון נמוכה.

    עובדי המדינה יכולים להציג תלושי שכר, קרנות גמל ופנסיה מטעם העבודה המצביעים על בסיס כלכלי שמאפשר להם לקחת הלוואה, ועל כן גם שיעורי הריבית יהיו נמוכים יותר ביחס לשוק ההלוואות הפנים בנקאי.

    בדרך כלל, יוענקו הלוואות של עד 100,000 ₪, אלא אם כן מדובר בהלוואות חריגות למקרים ספציפיים שעברו את האישור הנדרש.
    תקופות ההחזר של הלוואות לעובדי מדינה הן רחבות, ויכולות להגיע גם ל-80 חודשים ויותר.

    לצד הלוואות בסכומים גבוהים, מעניקים הבנקים גם הלוואות מצומצמות יותר לעובדי המדינה. מדובר בהלוואות בסכומים של עד עשרות אלפי שקלים, ופריסת תשלומים מצומצמת יותר שעומדת בדרך כלל על טווח של עד 3 שנים.

    הלוואות לעובדי מדינה מציעות ריביות אטרקטיביות משתנות כתלות בגובה המענק פריסת התשלומים. אם מדובר בהלוואה קטנה, הריביות יכולות להיות נמוכות מ-1%.
    במידה ומדובר בהלוואות גדולות יותר של מאות אלפי שקלים, הריביות ינועו בדרך כלל בין 1.5% – 3% פריים +.

    כמו כן, ובעיקר עקב המשבר הכלכלי החדש שנוצר עקב מגפת הקורונה, זכאים עובדי המדינה למגוון ערוצי הלוואות חדשים שנפתחו.
    חלק מהערוצים נפתחו לעידוד הכלכלה וליציאה מהמשבר, ומציעים אף הלוואות ללא ריבית עד סכומים מסוימים.

    הלוואה לעובדי מדינה – בדיקת זכאות (איך זה עובד?)

    עד לא מזמן, עובדי מדינה שהיו זקוקים להלוואה יכלו להגיש בקשה רק דרך פנים בנקאית – דרך בנק יהב. כיום, ניתן להגיש את הקשה גם דרך בנק דיסקונט שמציע הלוואות לעובדי מדינה במגוון מסלול אטרקטיביים, הלוואות ג'מבו בריביות נמוכות ועוד.

    בנק יהב הוא הבנק של עובדי המדינה, ולכן גם זה שמציע לעובדים שלו את ההצעות המשתלמות והאטרקטיביות ביותר. 

    מלבד הערוצים הפנים בנקאיים, את הבקשה להלוואה ניתן לבצע דרך מקורות מימון חיצוניים וחברות אשראי. הדרך המקובלת היא בפנייה למעסיק, דרכו מתבצעת קבלת ההלוואה.

    למגזר הציבורי הסכמים רחבים עם מגוון חברות אשראי וקרנות פיננסיים, כך שכל עובד מדינה רשאי להחליט על המסלול המתאים לו בהתאם לצרכיו האישיים והתנאים להם הוא זכאי מחברת המימון החיצוני.

    הלוואות לעובדי מדינה – למה איתנו?

    על מנת להגיש בקשה לקבלת הלוואה עובדי מדינה, או כדי לדעת את סך כל ההטבות להם אתם זכאים בתור עובדי מדינה רצוי להתייעץ עם מומחים פיננסיים שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הכונה ביותר עבורכם.

    עולם ההלוואות הוא סבוך ומורכב, במיוחד כשמדובר על הלוואות במגזר הציבורי. סל ההטבות והזכויות של עובדי המדינה הוא רחב ומציע שלל ערוצי הלוואה אטרקטיביים בתנאים משתלמים במיוחד.
    על מנת לקבל את ההלוואה המתאימה לכם ביותר, אתם צריכים לדעת במסלול ההלוואה המדויק שישרת אתכם נאמנה.

    כמו כן, חשוב לזכור שלקיחת הלוואה הינה צעד כלכלי משמעותי המצריך תכנון מקדים ושקילת צעדים עתידיים. כמו בכל פעולה כלכלית שמערבת קבלת החלטות מהותיות בנוגע לסכומי כסף גדולים, הצעד הראשוני והחשוב ביותר הוא בבחירת מסלול ההלוואה הנכון עבורכם.

    קבלת החלטות בדבר מקור המימון (פנים או חוץ בנקאי), מסלולי הריביות, פריסת התשלומים וכו הם צעדים קריטיים בדרך לקבלת ההלוואה. על מנת לאפיין במדויק את הצרכים שלכם אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים הפיננסיים מבית Digital Finance.

    מהו ערוץ ההלוואה המתאים לי ביותר?

    לפני שאתם פונים לקבלת הלוואה לכל מטרה שהיא עליכם לשאול את עצמיכם מספר שאלות:

    • מהי המטרה הסופית לשמה אתם לווים את הכסף? 
    • האם אתם זקוקים לו באופן מיידי או שתוכלו לקבל את הכסף גם אחרי השקעה ראשונית מצדכם?
    • לאחר כמה זמן תוכלו להחזיר את ההלוואה?
    • האם בניתם לעצמכם תכנית כלכלית מחושבת להתנהלות בזמן תקופת ההלוואה?

    על מנת להסיר דאגות אלו ואחרות מעליכם, חשוב מאוד להתייעץ עם מומחים פיננסיים הבקיאים בעולם ההלוואות המיידיות. בעזרת הליווי המקצועי שלנו, תוכלו לדעת בוודאות מי ערב לכסף שלכם ותהנו מהתנאים הטובים והנוחים ביותר.

    בעזרת הליווי המסור והאחראי של חברתינו, תוכלו להנות משירות מסור מרגע הגשת הטפסים הראשוניים ועד קבלת ההלוואה לחשבון הבנק שלכם.

    לחברת Digital Finance ניסיון של למעלה מ-15 שנה במתן הלוואות מהירות לכל מטרה ולכל קהלי היעד – חיילים משוחררים, סטודנטים, בעלי עסקים ועצמאים כאחד.
    אנו מתנהלים בצורה אחראית ומקצועית, לאחר שצברנו ידע רב בעולם הפיננסים ובשוק ההלוואות – הן בשוק הפנים בנקאי והן במקורות המימון החיצוניים והממשלתיים השונים.

    כותב התוכן: עמנואל שרקי
    בן 25, סטודנט לחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית, גר בכוכב יעקב, נשוי
    דיגיטל פיננסים - מהיום לא צריך לצאת מהבית בשביל לקבל הלוואה
    icon
    הליך בדיקה מהיר
    תוך 30 דק (בתנאי זכאות) הכסף בדרך לחשבון הבנק שלך
    icon
    אמינות
    נגייס עבורך כסף מהיר בעדיפות לריבית הנמוכה ביותר עבורך
    icon
    איתנות פיננסית
    קבלת הלוואה עד 100,000 ₪
    icon
    דיסקרטיות מלאה
    לא פוגע במסגרת האשראי הבנקאי
    לקבלת הלוואה מיידית השאירו פרטים