עמוד הבית בלוג הלוואה בכרטיס אשראי
הלוואה בכרטיס אשראי
שתף
20 אוג 2023

כאשר מדובר על הלוואה בכרטיס אשראי ללא תפיסת מסגרת, למעשה מתכוונים להלוואות חוץ בנקאיות. רק כדי לסבר את האוזן, נציין ונדגיש כי הלוואה חוץ בנקאית ניתנת ע"י גופים פיננסיים שאינם כל בנק כזה או אחר. כשהכוונה היא להלוואות הניתנות בכרטיסי אשראי, בד"כ הריביות החוץ בנקאיות ינועו בין כ-8% – 18%. אם יש לכם תחושה שבבנק הריביות נמוכות יותר, זה בגלל 2 סיבות עיקריות:

  • בטחונות: כאשר אתם לווים הלוואה בכרטיס אשראי מגוף חוץ בנקאי, בד"כ ההלוואה ניתנת ללא בטחונות, לכן רמת הסיכון גבוהה יותר וכך גם הריבית.
  • ערבים: כאשר תלוו הלוואת כרטיס אשראי, בד"כ גופים חוץ בנקאיים לא יבקשו ממכם ערבים להלוואה, לכן רמת הסיכון גבוהה יותר וכך גם הריבית.

מיהם הגופים המספקים הלוואות בכרטיסי אשראי?

כאמור, הלוואות כרטיס אשראי ללא תפיסת מסגרת, ניתנות על ידי גופים בנקאיים וחוץ בנקאיים כאחד. ככלל, הלוואות אלו עשויות להילקח מגופים גדולים, בד"כ גופים פיננסיים. למשל, חברות הביטוח השונות בארץ, חברות כרטיסי האשראי, בתי השקעות גדולים ועוד. בדרך כלל, הגופים השונים מתייגים את ההלוואות האלו בתור "הלוואות לכל מטרה".

בכפוף לשיקול הדעת של הגוף המלווה, הלוואות בכרטיס אשראי יכולות לשרת את המטרות הבאות לפניכם:

  • שיפוצים: הכוונה היא לשיפוצים של נכסי מגורים ונכסים עסקיים כאחד.
  • שדרוג איכות חיים: ניתן לקחת את ההלוואה עבור רכישת רכב חדש או רכישת ריהוט לדירה.
  • כיסוי מינוס: ניתן לקחת הלוואה בכרטיס אשראי כדי לכסות את המינוס בחשבון העו"ש שלכם.

הלוואות כרטיסי אשראי – כמה זמן עד קבלת הכסף?

אם אתם שואלים לגבי הלוואות כרטיסי אשראי כמה זמן עד קבלת הכסף, התשובה משתנה בהתאם לזכאות שלכם הנבדקת בדרך כלל אונליין. בימינו ניתן להגיש את הבקשה 7\24 באינטרנט, מה שמקצר משמעותית את התהליכים. בין אם תיקחו את ההלוואה מגוף כזה או אחר, רוב הגופים מאפשרים לקבל תשובה תוך יממה – 36 שעות.

על מנת לקצר תהליכים, יש לכם אפשרות לבחור בכמה דרכי פעולה שונות. ראשית, חלק מהאנשים בוחרים להסתייע ביועץ פיננסי או ביועץ ביטוחים, כאשר אנשי מקצוע אלו יכולים להגיש עבורכם את הבקשה ולשפר את הסיכויים שאכן תקבלו אותה. שנית, מומלץ לדעת מראש את דירוג האשראי שלכם בבנק. זהו פרט שהגוף המלווה יבדוק, ועליכם לדעת שהדירוג שלכם אינו עתיד למנוע ממכם לקבל את ההלוואה. אם הדירוג נמוך, עשו מה שניתן כדי לתקן אותו (למשל, קבלו שירות תיקון BDI שלילי).

בכמה תשלומים מחזירים את ההלוואה?

באופן כללי, זה תלוי בכם ובמסוגלות הכלכלית שלכם. בעוד שאפשר ברוב המסגרות והגופים לפרוס את ההחזרים ל-3 עד כ-80 תשלומים חודשיים, יש לקחת בחשבון שככל שההחזרים נמשכים יותר זמן – ככה גם הריבית עולה בהתאם. במילים אחרות, הלוואות קצרות טווח מזכות את הלווים בריביות יותר אטרקטיביות.

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא, הנושא של קנסות בעת פירעון מוקדם של הלוואה. במקרים בהם אתם מעוניינים לפרוע בטרם עת את החזרי ההלוואה, כלומר לסגור את החוב, אתם צריכים לדעת שאינכם משלמים קנסות על פירעון מוקדם. בדקו זאת לפני שאתם חותמים על ההלוואה, כי החיים דינאמיים ולעיתים גם מגיעות הכנסות בלתי צפויות.

לסיכום, איזו הלוואה כדאי לקחת?

בסופו של דבר, הלוואה בכרטיס אשראי ללא תפיסת מסגרת, היא רק אחת מההלוואות הקיימות בשוק. מלבד לסוג ההלוואה הנ"ל, יש באפשרותכם לקחת הלוואות שונות ורבות, כאשר לכל "מוצר" פיננסי כזה או אחר יש את היתרונות והחסרונות שלו. אם אינכם בטוחים כיצד לפעול בצורה החסכונית ביותר והנכונה לצרכים שלכם, כנראה שזה הזמן לקבל ייעוץ פיננסי. בנוסף, בדיגיטל פיננסים תוכלו לקחת הלוואות בריבית נמוכה ובאישור מידי, (גם ללא ייעוץ פיננסי – אם תרצו).

ייעוץ פיננסי יכול להועיל רבות ולעשות סדר, והוא נדרש לצרכים אישיים ועסקיים כאחד. לא פעם, אנשים אינם מודעים לכלל הזכויות שלהם, ככה שייעוץ מהסוג הזה יכול ממש לעשות סדר בנושא. לסיום, נשאיר אתכם עם דגש חשוב אחרון. בין אם מדובר על הלוואה בכרטיס אשראי או הלוואה מסוג אחר, זכרו תמיד לערוך השוואת ריביות בין הגופים המלווים השונים.

כותב התוכן:עמנואל שרקי
בן 25, סטודנט לחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית, גר בכוכב יעקב, נשוי

לקבלת הלוואה מיידית
השאירו פרטים