עמוד הבית בלוג פרעון מוקדם של הלוואת משכנתא – כל הפרטים הקטנים
פרעון מוקדם של הלוואת משכנתא – כל הפרטים הקטנים
שתף
24 ינו 2021

יותר ויותר זוגות בישראל מעוניינים ברכישת דירה אבל נקלעים לדרישה של סכומים אדירים המצריכים לא פעם לקיחת משכנתא בתנאים לא קלים. הצפיפות, המדיניות הירודה והעדר בניית נכסים חדשים, כל אלו הם הגורם למחסור בדיור ועליית מחירי הדיור הקיים לאין שעור. 

לצד זאת ולמרות המשבר שפקד את מדינת ישראל בשנת 2008 סביבת הריביות ירדה וכך גם מחירי ודרישות משכנתא. השאלה היא האם הריבית הנמוכה היא יתרון אחד גדול או מלכוד שצריך להיזהר ממנו? 

ערך הריבית ירד ל0.25 אחוזים והעלויות זולות יותר- מחד זה יתרון גדול מאידך עדיין יש את הקרן המתעתעת ונשארת עם לוקחי ההלוואה להרבה מאוד זמן. 

אז האם משתלם לקחת משכנתא בריבית נמוכה? האם זה ילווה אתכם לנצח? מרגע שהמצב הכלכלי ישתפר צפויה לכם הפתעה ואז לא רק שתאלצו לשאת את הוצאות הקרן אלא גם את עלויות הריבית הגבוהות יותר ודווקא בשל כך חשוב וראוי לדבר על סילוק/ פרעון ההלוואה שלכם כמה שיותר מוקדם. 

לבקשת הלוואה >>
  פירעון מוקדם של משכנתא יש לבצע בצורה חכמה

  עניין של לקיחת הלוואה משתנה מאדם אחד לאחר, ממשפחה אחת לאחרת ועדיין יש לא מעט מצבים שאפשר לסיים במטרה אחת – להיפטר או לפרוע כמה שיותר מוקדם את העלויות היקרות כך שהריבית עצמה לא תתעצם ותגרום במוקדם או במאוחר לנטל כבד על ההתנהלות הכלכלית והבין אישית בבית. 

  בשלב הראשון בכדי לפרוע את ההלוואה כמה שיותר מוקדם וללא נזקים עתידיים יש לפתוח חשבון חדש בבנק- החשבון יהיה למטרת חסכון. אמנם לא ייצא מחסכון זה ריבית מתגמלת בצורה משמעותית אבל עדיין לטווח הארוך זה בהחלט יסייע לכם לעשות את הדברים נכון ויעיל. 

  אז למרות שהריבית בחסכון הזה תהיה נמוכה כפי שהיא תעלה לצד לקיחת ההלוואה היא תעלה גם לצד החסכון וכך יגדלו האחוזים והרווח. 

  פרעון קופות גמל והשתלמות – זו גם דרך לפירעון חכם

  עבודה במקום מסודר גם היא תאפשר לפרוע קרנות השתלמות שהן סוג של קופות חסכון, קופות שזמן פירעונן קבוע כל שש שנים. אז אם עברו שש שנים וקיימת דרישה לפרוע ולו במעט את המשכנתא זה בהחלט הרגע להשתמש באפיק הטוב ביותר שהמתין לכם מעבר לפינה. 

  כאמור, קרנות השתלמות מציגות לא מעט יתרונות לטווח הבינוני וחלק מזה קשור גם להיותן פטורות ממס. כמו כן, כאשר יש עליות בבורסה אפשר בקלות לקצור את התשואות הגבוהות שהן נגזרת ישירה מכך. 

  בסיכומו של דבר משכורת 13 שניתן להשאיר (לחסוך בצד), תשלומים של הבראה, פיצויים שהתקבלו בפתאומיות או אפילו העלאות בשכר – כל אלו יכולים בהחלט לסייע לפרוע עד כמה שניתן חלק מכיסוי החוב שיצרה המשכנתא וכך להקטין את החבות שלכם בצורה משמעותית לטווח הארוך.

  כותב התוכן:עמנואל שרקי
  בן 25, סטודנט לחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית, גר בכוכב יעקב, נשוי
  לקבלת הלוואה מיידית השאירו פרטים