עמוד הבית בלוג מחזור הלוואות באישור מהיר וריבית נמוכה
מחזור הלוואות באישור מהיר וריבית נמוכה
שתף
21 יונ 2021

לקיחת הלוואה ובחירת מסלול שמתאים ללווים באופן ספציפי, יכולה להיות החלטה חכמה ומושכלת ולתת מענה רלוונטי ונכון, לתקופה שבה היא נלקחה. עם זאת, מחזור הלוואות או איחוד הלוואות הם אפשרויות שכדאי להכיר, זאת כדי למצוא פתרון כלכלי מתאים, במקרה שמסלול ההלוואה הראשוני הופך לבלתי משתלם, או כאשר הצרכים של הלווה עצמו השתנו מקצה לקצה.

מה זה מחזור הלוואות?

כאשר חותמים על הסכם הלוואה, בוחרים את מסלול ההחזרים שלה על פי תנאים מסוימים: החל מהמצב הפיננסי הנוכחי של הלווה, דרך הסכום שהוא מעוניין לקבל כהלוואה, תקופת הפריסה לתשלומים ועוד.  המסלול הוא למעשה הנגזרת של כל "תנאי השטח" הנוכחיים, בשקלול עם צפי לעתיד. עיצובו של המסלול ותכנון הסכם ההלוואה, נועדו כדי לאפשר את החזר התשלומים שלה בזמן, מבלי לייצר תעוקה כספית על הלווה ועל מנת לאפשר לו לעמוד בהחזרים בצורה שתסייע לו להגיע לאיזון כלכלי מדי חודש.

מחזור הלוואות נועד כדי "לחשב מסלול מחדש", משמע לעצב מחדש את התנאים של ההלוואה הנוכחית ולייצר הלוואה חדשה, תוך התחשבות במצב הנוכחי של הלווים לאור נתונים שהשתנו.

מתי יכול לעלות הצורך בביצוע איחוד הלוואות?

איחוד הלוואות או מחזור של הלוואה קיימת, הן פעולות שמוטב לבצע כאשר באמת יש צורך בכך, בין אם הסיבה היא מצוקה כלכלית אליה נקלע הלווה ובין אם התרחש דווקא ההפך – הוא קיבל לידיו סכום כסף גדול ומסוגל להתמודד עם החזרים חודשיים גבוהים יותר, שיקצרו את תקופת ההחזר.

איחוד הלוואות יכול להיות רלוונטי במיוחד למי שלקח כמה וכמה הלוואות כדי לעזור לעצמו במימון חובות או רכישות גדולות, מה שיצר מצב שבו הוא משלם ריביות שונות וצריך להתעסק עם החזרים לכמה גופי מימון, או כמה מסלולים שונים – שעלולים לבלבל ולייצר אי סדר. איחוד ההלוואות להלוואה אחת, ממש כמו מחזור הלוואה קיימת, נועד על מנת להתאים את נושא ההלוואה וההחזרים אל יכולותיו הפיננסיות הנוכחיות של הלווה, שייתכן והשתנו עד מאוד מאז היום שבו חתם לראשונה על הסכם ההלוואה.

אילו נושאים כדאי לקחת בחשבון כאשר ממחזרים הלוואות או מאחדים אותן? 

ראשית, חשוב להבין כי גם מיחזור הלוואה לכל מטרה שנלקחה דרך גוף מימון חיצוני וגם הלוואה בנקאית, ניתנות למיחזור. המטרה היא להיטיב עם מצבכם הכלכלי האישי, משמע שאין דבר אחד שניתן לעשות אלא עדיף שכל לווה ימצא את הדרך הנכונה שתהיה כדאית יותר עבורו. בדיוק בגלל זה, מוטב לקבל ייעוץ פיננסי של מומחים ולהבין מהן הפעולות המשתלמות והחכמות ביותר בשבילם. 

שנית, כדאי לוודא באשר ליכולת של מיחזור ההלוואה לסייע בהתמודדות עם ההחזרים ובאיזה אופן כדאי לשנותה. לעתים תהיה זו הקטנת סכום ההלוואה, לפעמים פריסה נרחבת לתשלומים רבים יותר תעזור – וכהנה וכהנה בהתאם לצרכיו של כל לווה באופן ספציפי.

בנוסף, מומלץ להתאים את תנאי ההלוואה למצב השוק, בכל הקשור לגובה הריביות בתקופה שבה ההלוואה נלקחה לראשונה – ובהשוואה לאופן שבו הוא ישפיע, על התנאים של הלוואה פוטנציאלית חדשה או ממוחזרת.

 

כותב התוכן:עמנואל שרקי
בן 25, סטודנט לחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית, גר בכוכב יעקב, נשוי

לקבלת הלוואה מיידית
השאירו פרטים