עמוד הבית בלוג מנוע הצמיחה של העסק – מגוון הלוואות
מנוע הצמיחה של העסק – מגוון הלוואות
שתף
01 ינו 2021

בעלי עסקים רבים יודעים שהלוואה כספית היא חלק מרכזי במנגנון תמיכה של העסק, והיא הכרחית להמשך פעילותו התקינה והטובה. בין אם בתחילת הדרך העסקית – כאמצעי להנעה ראשונית של העסק – ובין אם במהלך הדרך ולכל אורכה, הלוואה טובה ונכונה היא מנוע צמיחה ממשי לעסק ויכולה להקפיץ אותו לרמה גבוהה יותר של עבודה ותפוקה, של שירות יעיל וטוב ללקוחות ושל התנהלות שוטפת ותקינה עם ספקים. 

השוק רווי באפשרויות לקבלת מימון לעסקים ומציע הכול ומכל טוב. עסק שזקוק למימון – בין אם בנקאי ובין אם חוץ בנקאי – ירוויח מייעוץ נכון ומקצועי הן בביצוע סקר השוק והן בבחירת ההלוואה הנכונה והמתאימה ביותר בעבורו. הלוואה לעסק צריכה להתאים לעסק בשלמות כדי שהעסק יוכל ליהנות ממנה ובתוך כך לעמוד בכל תנאיה ולהמשיך בעבודתו התקינה.

אז אילו הלוואות הן המתאימות ביותר לעסקים, מה הם התנאים שהן מציעות ועד כמה הם נוחים? בואו נבדוק. 

דרכים לגיוס אשראי

גיוס אשראי לעסקים הוא שירות מקצועי שניתן לעסק על ידי רואה חשבון מיומן שמכיר אותו, את צרכיו הפיננסיים ואת נזילותו הפיננסית. פתרונות האשראי המבוקשים לעסק הם פתרונות שעומדים בהלימה עם אופי פעילותו השוטפת ועם יכולותיו לעמוד בתנאי הגופים שמעניקים את המימון והאשראי. רואה החשבון יבחן את הדרכים הטובות ביותר המוצעות בשוק לגיוס אשראי, ינתח את יכולתו של העסק לעמוד בהן בכפוף לפעילותו השוטפת וילווה את העסק בתהליך הגשת הבקשה למימון וגם לאחר קבלתו.   

הלוואות בנקאיות

יש מגוון אפשרויות לקבלת הלוואות בנקאיות שיתאימו לצורכי העסק וליכולותיו. הלוואות בנקאיות לטווח ארוך מתאימות לעסק שרוצה להרחיב את פעילותו או להשקיע בציוד ובנכסים והן ניתנות לפרק הזמן המתאים להשקעה המבוקשת ובהתאמה לקצב ההכנסות המשוער ממנה; הלוואות בנקאיות לטווח קצר נקראות גם הלוואות גישור, והן מאפשרות אוויר לנשימה עד לקבלת תקבול צפוי מהשקעה או מלקוח; הלוואה מסוג משיכת יתר – כרוכה בריבית מאוד גבוהה ומאפשרת לעסק לחרוג לתקופה מסוימת ממסגרת האשראי שלו ולעמוד ביתרת חובה. זהו פתרון לטווח קצר לבעיה נקודתית ומומלץ לא להפוך אותו למציאות תזרימית קבועה. 

מימון מחברות אשראי

חברות האשראי רוצות ומוכנות להקצות הלוואות לעסקים ועושות זאת בקלות יחסית, אם כי הריביות על הלוואות אלה הן גבוהות. ההחזר החודשי מבוצע בכרטיס האשראי של העסק וזהו פתרון נגיש מאוד ונוח. 

הלוואות חוץ בנקאיות

הלוואה חוץ בנקאית היא דרך נוחה לקבל סיוע כספי נקודתי לעסק. עם זאת יש לפנות לאפיק זה בשיקול דעת שכן הריביות שהוא מציע הן גבוהות ואי־עמידה בהחזרים החודשיים עלול להגדיל את שיעור החוב במהירות ובכך להקשות על המשך התנהלות כספית תקינה. 

הלוואות מקרנות סיוע לעסקים

 הלוואות מסוג זה ניתנות בתנאים נוחים לעסקים שנקלעים למשבר תזרימי ולקשיי נזילות. עם זאת יש לשים לב לכך שתהליך הגשת הבקשה להלוואה הוא ארוך וכרוך בהמצאה קפדנית של מסמכים ודוחות. הלוואות מקרנות סיוע לעסקים אינן ניתנות בקלות, אולם זהו אפיק ראו ובהחלט שווה לפנות אליו ולעשות את המאמץ הנדרש בגינו. 

הלוואות לצמיחת העסק

כל הלוואה מכל גוף מממן שהוא יכולה לשמש מנוע לצמיחת העסק, ובעיתות משבר מאפשרת אוויר לנשימה. כדאי ומומלץ להיעזר בהלוואה בין אם להוצאתו של העסק ממשבר ולהנעתו קדימה ובין אם לצורכי השקעות שיאפשרו את צמיחתו ושגשוגו. חשוב להתאים את ההלוואה ליכולות התזרימיות של העסק ולאופי פעילותו, וחשוב עוד יותר להיוועץ ברואה חשבון בטרם פניה לאפיק זה. הלוואה היא אפיק השקעה לכל דבר, וככל אפיק השקעה אחר יש לגשת אליו במחשבה תחילה ובשום־שכל. 

 

כותב התוכן:עמנואל שרקי
בן 25, סטודנט לחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית, גר בכוכב יעקב, נשוי
לקבלת הלוואה מיידית השאירו פרטים