עמוד הבית בלוג הלוואה בזמן מלחמה
הלוואה בזמן מלחמה
שתף
03 ינו 2024

בין אם מדובר על מלחמת "חרבות ברזל" או על מלחמות באופן כללי, עסקים ואנשים פרטיים עשויים להזדקק למימון כדי לעמוד בהתחייבויותיהם השוטפות, כדי לשקם את העסקים או הבתים שלהם שנפגעו מהמלחמה, לשלם לספקים על סחורות ועוד. היכן לוקחים הלוואה בזמן מלחמה, ומה חשוב לדעת בנושא? – המשיכו לקרוא.

אילו סוגי הלוואות אפשר לקחת בזמן מלחמה?

אם אתם צריכים הלוואה בזמן מלחמה עקב המצב הביטחוני בארץ, ישנם מספר סוגים של הלוואות שניתן לקבל בזמן מלחמה. עם זאת, חשוב לציין כי רוב סוגי ההלוואות שתוכלו לקבל יהיו הלוואות לטווחים קצרים בלבד, כלומר אלו לא יהיו הלוואות אשר ההחזרים עליהן יימתחו על פני שנים רבות. אלו הן ההלוואות הכי נפוצות בזמן מלחמה:

  • הלוואת בנק ממשלתי: ישנם לא מעט בנקים שונים אשר מוגדרים בתור ממשלתיים, ואלו מציעים הלוואות לטווחים קצרים עבור עסקים. אם יש לכם דירוג אשראי נמוך, הלוואה זו עשוי להיות לכם רלוונטית.
  • הלוואות מסחריות: יש לציין, הלוואות מסחריות בד"כ יכללו ריבית גבוהה יותר מאשר הריבית של הלוואות מבנקים ממשלתיים. בעוד שהלוואות אלו מוענקות על ידי חברות מימון או בנקים, התנאים של ההלוואה משתנים בהתאם לגוף המממן. ברוב המקרים הלוואות אלו ניתנות לתקופה של עד 180 יום.
  • הלוואות כנגד נכסים: בין אם יש לכם מלאי, סחורות, ציוד או נכס נדל"ן שאתם יכולים לשעבד, תוכלו לבחור בסוג זה של הלוואה. מצד אחד, הלוואות אלו עשויות להוות סיכון לעסק עקב השעבוד, אבל מצד שני, הריביות בהלוואות אלו נמוכות יותר מאשר הריביות בהלוואות אחרות.

מהו "פקטורינג" והאם מומלץ בזמן מלחמה כהלוואה?

כאשר מחפשים הלוואה בזמן מלחמה, חשוב לפחות להכיר את חברות ה-פקטורינג אשר מהוות שירות מימון למגוון רחב של קהלי יעד. שירות זה מאפשר לאותם עסקים שצריכים הלוואה – למכור את החשבונות החייבים שלהם. חשבונות אלו נמכרים לחברת פקטורינג, וזאת תמורת מקדמה אשר מסוכמת בין החברה לבין הלווים. בתוך כך, חברת הפקטורינג בשלב זה משלמת מקדמה לעסק, מה שבתורו מוביל לכך שהיא תהיה אחראית על גביית החוב מהלקוח. לאחר שהבנו מהו פקטורינג, נציין שזה יכול להיות פתרון יעיל לעסקים. בדרך כלל, שירות המימון הזה יהיה רלוונטי כאשר עסקים יצטרכו מימון כדי לשלם משכורות לעובדים, לרכוש סחורות, ציוד או מלאי, לעמוד בהתחייבויות אחרות מול ספקים שונים ועוד.

מהם היתרונות של לקיחת הלוואה בזמן מלחמה?

היתרונות הטמונים בלקיחת הלוואה במהלך המלחמה, משתנים בהתאם לגוף שממנו אתם לוקחים את ההלוואה. לצורך העניין, חברות מימון חוץ בנקאיות עשויות גם להציע הלוואות לעסקים ואנשים פרטיים שנפגעו ממלחמה, אבל התנאים והריביות יהיו שונים כאשר ההלוואה נלקחת מגורם חוץ בנקאי. באופן כללי, הלוואה בזמן מלחמה מגוף חוץ בנקאי לרוב ניתנת בתנאים פחות נוחים מאשר הלוואות ממשלתיות או בנקאיות. אך עם זאת, הן עשויות להיות זמינות יותר, יותר גמישות ומיידיות הרבה יותר מאשר ההלוואות אשר ניתנות בבנקים הממשלתיים. כדי לקבל הלוואה בזמן מלחמה, יש לפנות לגוף החוץ בנקאי אשר מעניק את ההלוואה. אותו גוף המעניק את ההלוואה יבדוק את הזכאות שלכם, מה שעשוי להצריך בדיקות פיננסיות שונות. למשל, בדיקת דירוג האשראי שלכם, בדיקת הוצאות לפועל, שעבודים של נכסים או מכוניות, הלוואות קיימות שעליכם לעמוד בהן במקביל להחזרי ההלוואה של המלחמה ועוד.

לסיכום, איך לוקחים ואיזו הלוואה מתאימה בזמן מלחמה?

בסיכומו של דבר, חשוב לבחור הלוואה המתאימה מצד אחד לצרכים שלכם, אבל מצד שני ואפילו יותר חשוב – ליכולות הפיננסיות שלכם. אם אתם לא בטוחים איזו הלוואה מתאימה לכם, כדאי להתייעץ עם יועץ פיננסי ולבדוק מה הוא או היא אומרים על המצב הפיננסי שאליו נקלעתם, או על המצב הפיננסי שאתם מעוניינים להימנע מלהיקלע אליו בעזרת ההלוואה. קבלו מספר הצעות מגופים שונים, השוו ביניהן ובחרו את ההלוואה התואמת ביותר את הצרכים שלכם.

כותב התוכן:עמנואל שרקי
בן 25, סטודנט לחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית, גר בכוכב יעקב, נשוי

לקבלת הלוואה מיידית
השאירו פרטים