עמוד הבית בלוג האם זה הזמן לקחת הלוואה?
האם זה הזמן לקחת הלוואה?
שתף
19 אפר 2023

 

המשק הישראלי מבוסס על הלוואות, הלוואות קלאסיות מהבנק, מקרן הפנסיה, הלוואות דיגיטליות ועוד, ואחרי תקופה ארוכה מאוד בה הריבית היתה נמוכה במיוחד וגרמה לאנשים ליטול הלוואות מכל מקום וכמעט לכל דבר, היום הריביות כבר עלו בצורה משמעותית ולכן אנשים שוקלים כמה וכמה פעמים האם כדאי להם לקחת הלוואות נוספות.

כמובן, היכולת שלכם לקבל הלוואה תלויה בגורמים רבים כמו יכולת ההחזר שלכם, ההכנסות וההוצאות השוטפות שלכם, חובות קיימים, ציון האשראי שלכם וכדומה, אך בסופו של דבר, גם אם אתם זכאים לקבל הלוואה ועומדים בכל התנאים, בוודאי גם אתם שואלים את עצמכם האם זה הזמן לקחת הלוואה? האם תוכלו למצוא הלוואה בריבית נמוכה או האם בכלל לוותר על ההלוואה הזו.

ובכן, קראו את המאמר הבא ותמצאו מידע חשוב שכדאי לכם לדעת על הנושא ויעזור לכם לקבל החלטה נכונה וחכמה יותר.

 

מצבים בהם כרטיסי האשראי לא עונים על הצרכים הנוכחיים שלכם

לעיתים, הצורך בהלוואה הוא מיידי, ומדובר בסכומים קטנים, כמו רכישה של מוצר חדש לבית בעלות של כמה אלפי שקלים. לרוב, במקרים כאלו אנשים יעדיפו לבצע את העסקה בתשלומים בכרטיס האשראי, וכאשר הריבית של הכרטיס היא בדרך כלל הרבה יותר נמוכה מהריבית שתשלמו על הלוואה בסכום דומה. בסכומים כאלו, זו ללא ספק יכולה להיות האופציה המשתלמת ביותר, אך כאשר מסגרת הכרטיס לא מספיקה וחברת האשראי לא יכולה לספק לכם מסגרת המתאימה לסכום הרכישה הנדרש, יכול להיות שהפתרון היחיד שיעמוד בפניכם הוא לחפש הלוואה בריבית נמוכה שתתאים לכם.

 

הלוואה על חשבון סכומי כסף ששמורים עבורכם

אם יש לכם קרן השתלמות שעומדת להשתחרר, גם אם בעוד כמה שנים, תוכלו לקבל הלוואה על חשבון הקרן הזו בתנאים הרבה יותר טובים מאשר הלוואה ללא שום בטחונות, וכדאי לבדוק גם את האופציה הזו ולבצע השוואות מול אופציות אחרות בכדי לבחור בדרך המשתלמת ביותר עבורכם.
לקריאה נוספת אודות הלוואה כנגד שעבוד נכס>>

 

באילו מצבים כדאי לקחת הלוואה, גם היום?

ישנם כמה מצבים בהם אין יותר מידי ברירות אלא לקחת הלוואה, וההלוואה הזו יכולה דווקא להוות החלטה כלכלית חכמה ולאפשר לכם לאזן חובות אחרים ולבנות לעצמכם מצב כלכלי טוב יותר. לדוגמא:

  1. איחוד חובות בכרטיסי האשראי – אם יש לכם חובות גבוהים בכרטיס האשראי, במיוחד אם ביצעתם תשלום חודשי קבוע והגעתם למצב בו היתרה עוברת מחודש לחודש עם ריבית גבוהה, או שאתם כבר חוצים את מסגרות האשראי ונותרים ללא אפשרות לתשלומים שוטפים, ייתכן כי הלוואה תהיה משתלמת יותר. בדקו מהי הריבית שאתם משלמים על כלל החובות בכרטיסי האשראי שלכם, וייתכן כי תוכלו לקבל הלוואה בריבית נמוכה יותר וכך לכסות את החובות בתשלום חודשי נמוך ונוח יותר.
  2. איחוד הלוואות או פרעון של הלוואות בריבית גבוהה – אם יש לכם כמה הלוואות בריביות גבוהות מאוד, או הלוואות בהחזרים חודשיים גבוהים המקשות עליכם להתנהל ביום יום, תוכלו במקרים מסויימים לקבל הלוואה אחת גדולה בריבית נמוכה יותר ולכסות איתה את כל ההלוואות הקיימות. כך תוכלו לפרוס את ההלוואה החדשה לתשלומים חודשיים נמוכים יותר שיהיה לכם קל יותר לעמוד בהם, ולשלם ריבית נמוכה יותר.
  3. שיפוץ בית או רכישות גדולות – אם אתם עומדים לפני רכישה גדולה מאוד, כמו רכב, או שיפוץ של בית, ואין לכם חסכונות או כספים נזילים בסכומים המתאימים לכך, הלוואה יכולה להיות הפתרון עבורכם. יחד עם זאת, עליכם לחשב מראש את העלויות של ההלוואה ואת יכולות ההחזר שלכם על מנת שלא להתפתות להלוואה בסכומים גדולים שלאחר מכן לא יהיה לכם איך להחזיר אותה.

 

מתי לא כדאי לקחת הלוואה?

במקרים בהם מדובר בצורך שהוא מותרות, לא תמיד כדאי להיכנס להלוואות חדשות. רוב נוטלי ההלוואות לצרכי מותרות, כמו חופשות או אירועים ראוותניים, מתחייבים לסכומי כסף גדולים מאוד אשר בסופו של דבר הם לא תמיד מצליחים לכסות אותם, ונכנסים לבור כלכלי גדול יותר ממה שהיו בו.

נכון, היום קל יותר לקבל הלוואה, אך היו חכמים. בחרו הלוואה עד 100,000 ש״ח, בסכומים נמוכים יחסית, וודאו כי יכולת ההחזר שלכם מתאימה, בדקו היטב את התנאים של ההלוואה וודאו כי הכסף הזה באמת חיוני עבורכם ואתם לא יכולים להסתדר בלעדיו, אל תכניסו את עצמכם לחובות מבלי שאתם בטוחים שיש לכם איך להחזיר אותם. כותב התוכן:עמנואל שרקי
בן 25, סטודנט לחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית, גר בכוכב יעקב, נשוי

לקבלת הלוואה מיידית
השאירו פרטים